fbpx

Blog

Kurs na auditora i księga jakości online

By | Auditor wewnętrzny, Blog | No Comments
Kurs na auditora i księga jakości online
Kurs na auditora i księga jakości online

Kurs na auditora i księga jakości online

Przypominamy o możliwości zakupienia Księgi Jakości i kursu na Auditora wewnętrznego online!

Mimo, że dużo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zostało zniesionych wciąż nie funkcjonujemy w warunkach pełnej "normalności". Aby dobrze wykorzystać ten czas proponujemy skorzystanie z naszej oferty produktów online.

Księga Jakości została opracowana tak aby mogła zostać dopasowana do każdego rodzaju działalności. Dzięki uniwersalnej formie możliwe jest dostosowanie dokumentu do Państwa firmy. Księga Jakości jest nieodzownym elementem każdej organizacji. Opisuje ona sposób zarządzania naszą organizacją. W dokumencie wyjaśniamy co należy zamieścić w księdze oraz czego unikać. Kupując produkt otrzymujecie Państwo formatkę Księgi Jakości oraz 45 - minutowy instruktaż video, w którym opisujemy jak ją wypełnić. Oferowana przez nas Księga Jakości sprawdza się podczas auditów certyfikujących na zgodność z normą ISO 9001.

Więcej informacji tutaj:

Księga Jakości 

Drugą pozycją w naszym sklepie jest kurs na auditora wewnętrznego wg ISO 9001;2015. Jeszcze niedawno przeprowadzaliśmy go jedynie stacjonarnie. W odpowiedzi na oczekiwania klientów proponujemy również wersję online! Kurs dostosowany jest do osób, które nie mają doświadczenia w zakresie zarządzania jakością. Został opracowany przez doświadczonego auditora wewnętrznego, w związku z tym szczególny nacisk kładziony jest na praktyczne podejście do auditowania. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu, uzyskasz certyfikat auditora wewnętrznego wg ISO 9001 online. Dzięki temu łatwiej będzie Ci znaleźć lub zmienić pracę. Możesz również rozpocząć działania w gronie auditorów w firmie, w której pracujesz!

Więcej informacji:

Kurs na auditora

Zachęcamy do rozwoju i obserwowania sklepu, ponieważ już wkrótce pojawią się kolejne produkty!

Dofinansowanie BHP – dekarstwo

By | Blog, Dofinansowanie z ZUS | No Comments

Dofinansowanie BHP - dekarstwo

Dofinansowanie BHP - dekarstwo - Dziś zajmujemy się kolejną branżą, w której możnay uzyskać dofinansowanie z ZUS na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy.

Praca dekarza odbywa się przeważnie wysoko nad ziemią, co wiąże się z dużym ryzykiem, szczególnie jeśli stanowisko pracy  nie jest w należyty sposób zabezpieczone.  Szczególnym niebezpieczeństwem w tej branży jest upadek z wysokości. Niezwykle ważne jest posiadanie odpowiedniego, ochronnego stroju roboczego wraz z szelkami bezpieczeństwa. W celu zabezpieczenia strefy pracy można stosować specjalne bariery, pomosty zabezpieczające oraz siatki bezpieczeństwa.

Każde wejście na dach poprzedzone powinno być dokładnym przejrzeniem sprzętu. Upadek z wysokości może być spowodowany niestabilnie ustawioną drabiną lub śliskimi szczeblami. Dlatego w tego typu działalności najlepiej jest używać drabin i rusztowań dostosowanych do specyfiki działalności. Na dachach można wydzielić strefę pracy specjalnymi słupkami, a krańce dachu ogrodzić można barierkami.

Na wszystkie wymienione wyżej elementy możemy otrzymać dofinansowanie z ZUS.

W ramach dofinansowania możemy zakupić również środki ochrony indywidualne jak chociażby okulary ochronne, które chronią przed tzw. olśnieniem, występującym gdy na dachu jest dużo powierzchni metalowych, od których odbijają się promienie słoneczne.

Do ochrony przed substancjami chemicznymi mogą służyć specjalne szafy  przechowujące chemikalia.

W ramach dofinansowania z ZUS, środki finansowe otrzymamy również na sprzęty takie jak: masy kotwiczące, statywy, urządzenia samohamowne, ramiona obrotowe, czy statywy bezpieczeństwa.

Póki co brak informacji o naborach w 2020, jednak lada moment powinny się one pojawić. Dlatego warto już teraz zastanowić się nad tym, jakich sprzętów brakuje w naszej firmie i na co chcielibyśmy otrzymać dofinansowanie.

Pełen katalog działań inwestycyjnych z zeszłego roku:

Katalog działań

Nasza oferta:

Dofinansowanie z ZUS 

Nowe standardy BRCGS Packaging Materials wersja 6

By | Blog | No Comments

Nowe standardy BRCGS Packaging Materials – Dookoła nas ciągłe obostrzenia 😷 Na szczęście mamy szkolenia zdalne 💪 W tym czasie uczymy się nowych norm i nowych standardów 🤩 teraz na tapetę wchodzi BRCGS Packaging Materials 📚📖 odmiana w stosunku do standardów ISO 🔀 narazie szkolenia z nowej wersji normy wersja 6 🤓 a potem wdrożenia.

Nowe standardy BRCGS Packaging Materials

Dotacje z ZUS 2020

By | Blog, Dofinansowanie z ZUS | No Comments

Dotacje z ZUS 2020

W dzisiejszym wpisie powrócimy do tematu tegorocznego konkursu z ZUS na dotacje dotyczące poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy.

ZUS dofinansowuje projekty dotyczące poprawy BHP, zmniejszenia zagrożenia chorobami zawodowymi, wypadkami przy pracy oraz zminimalizowania niekorzystnych czynników ryzyka.

PROGRAM PRZEZNACZONY JEST DLA WSZYSTKICH PŁATNIKÓW SKŁADEK ZUS

Wysokość dotacji zależy od wielkości firmy, liczonej ilością osób, za które odprowadzana jest składka do ZUS.

Dotacje z ZUS 2020

Szczegółowe warunki nie są jeszcze znane, jednak w 2020 roku dotacje z ZUS  można było uzyskać  na:

 • Oświetlenie miejsc i stanowisk pracy
 • Wózki widłowe, paletowe, wciągarki, manipulatory
 • Podesty ruchome, rusztowania, barierki
 • Środki ochrony indywidualnej 
 •  Osłony do niebezpiecznych stref maszyn
 • Instalację elementów wentylacji ogólnej nawiewno-wywiewnej

Wszystkie elementy, na które można uzyskać dofinansowanie zostały wymienione w katalogu działań inwestycyjnych: Katalog działań inwestycyjnych.

Jeżeli Twoja firma nie zalega z odprowadzaniem składek do ZUS oraz z opłacaniem podatków skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci uzyskać pieniądze na wsparcie Twojej działalności!

Nasza oferta: https://www.sosq.pl/oferta/dofinansowanie-zus/

Auditor wewnętrzny – kurs online

By | Auditor wewnętrzny, Blog | No Comments

Auditor wewnętrzny - kurs online

Auditor wewnętrzny - kurs online

Przypominamy o możliwości przejścia kurs na auditora wewnętrznego ONLINE! 

W obecnych, trudnych czasach jest to świetne rozwiązanie aby bez wychodzenia z domu podnieść swoje kompetencje. Z nami jest to możliwe!

Auditor wewnętrzny - kurs online składa się z 3 części: 

Moduł 1 Teoria, definicje i podstawowe pojęcia w zarządzaniu jakością. Jest to moduł wprowadzający w zagadnienia auditów wewnętrznych, a także wstęp do omówienia wymagań normy ISO 9001.
Moduł 2 Część szkolenia, w której omówione zostały wymagania normy ISO 9001 w odniesieniu do prowadzonia auditów wewnętrznych. W tej części zawarte są podpowiedzi, jakie pytania zadawać podczas auditów wewnętrznych, co jest wymagane przez normę ISO 9001.
Moduł 3  W ostatnim module przedstawiona jest praktyczna wiedza niezbędna do prowadzenia auditów. Tutaj znajdują się informacje na temat praktycznych rad dla początkującego auditora. Proste narzędzia ułatwiające pracę auditora wewnętrznego i mnóstwo przykładów z życia dotyczących auditowania.

Kurs przystosowany jest dla osób doświadczonych w  zarządzaniu jakością  jak i dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w tej tematyce. 

Kurs na auditora wewnętrznego umożliwia uzyskanie Certyfikatu auditora wewnętrznego wg ISO 9001.

Zapraszamy! 

https://www.sosq.pl/product/kurs-na-auditora-wewnetrznego-wg-iso-90012015/

Dofinansowanie z ZUS – zakłady spawalnicze

By | Blog, Dofinansowanie z ZUS | No Comments
Dofinansowanie z ZUS - zakłady spawalnicze

Dofinansowanie z ZUS - zakłady spawalnicze

Dofinansowanie z ZUS - zakłady spawalnicze

Dziś pod lupę bierzemy kolejną branżę, w której możemy otrzymać dofinansowanie z ZUS na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy.

 • Pomieszczenia spawalni powinny mieć sprawnie działającą wentylację mechaniczną zapewniającą usuwanie powietrza zanieczyszczonego, szkodliwego dla zdrowia pracowników.
 • Stałe stanowiska spawalnicze, na których istnieje możliwość wydzielania się szkodliwych pyłów i gazów, powinny być wyposażone w instalację wentylacji stanowiskowej (odciągi miejscowe) zapobiegającej szkodliwej emisji w strefie oddychania pracownika.

Na tego typu wentylacje możemy otrzymać dofinansowanie z ZUS. Możliwości zostały dokładnie przedstawione w punkcie 16. katalogu działań inwestycyjnych:

 • Zakup i instalacja urządzeń i elementów wentylacji miejscowej wywiewnej oraz nawiewnej (obudowy, okapy, ssawki, dygestoria, komory laminarne, komory bezpiecznej pracy BSC, wentylatory, czerpnie, wyrzutnie, klapy zwrotne i pożarowe, przepustnice, przewody i kształtki wentylacyjne, stoły do obróbki skrawaniem i spawania zintegrowane z urządzeniami i elementami miejscowej wentylacji i filtracji powietrza, ściany i komory lakiernicze zintegrowane z urządzeniami i elementami miejscowej wentylacji i filtracji powietrza, urządzenia wentylacji indywidualnej, itp.).

W celu odciążenia układu mięśniowo – szkieletowego możliwe jest uzyskanie dofinansowania na stoły spawalnicze z regulowaną wysokością:

 • Zakup specjalistycznych stołów ze zmiennym/regulowanym położeniem blatu (np.: tapicerskich, spawalniczych) oraz wyposażenia stanowisk pracy ograniczających obciążenie statyczne układu mięśniowo-szkieletowego poprzez umożliwienie wykonywania pracy fizycznej w pozycji naprzemiennie stojącej i siedzącej podwyższonej lub w pozycji stojącej z podparciem, z zachowaniem dobrej stabilności postawy. Łączny poziom dofinansowania wszystkich działań inwestycyjnych projektu w tym zakresie nie może być większy niż 30.000 zł.

Dodatkowo można także uzyskać dofinansowanie na indywidualne środki ochrony osobistej jak fartuchy, maski ochronne. Dofinansowanie na środki ochrony indywidualnej przeznaczone są dla firm zatrudniających do 49 pracowników.

Oczywiście zakłady spawalnicze mogą starać się o dofinansowanie wszystkich pozostałych obszarów przedstawionych w katalogu działań inwestycyjnych.

Zapraszamy do kontaktu!

Nasza oferta: https://www.sosq.pl/oferta/

Dofinansowanie: https://www.sosq.pl/oferta/dofinansowanie-zus/

Informacje na temat dofinansowania: https://www.zus.pl/swiadczenia/prewencja-i-rehabilitacja/prewencja-wypadkowa/dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy/konkurs-2019.01

Branża drzewna – dofinansowanie z ZUS

By | Blog, Dofinansowanie z ZUS | No Comments

branża drzewna - dotacje z ZUS

Branża drzewna - dofinansowanie z ZUS

Rozpoczynamy cotygodniowy cykl postów dotyczących poszczególnych branż, w których można otrzymać dofinansowanie z ZUS na poprawę BHP. Bardzo często przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy, że podejmowane przez nich inwestycje mogą być dofinansowane i tracą możliwość uzyskania naprawdę dużych pieniędzy (maksymalna kwota dofinansowania to 500 000 zł). Dzisiejszy post będzie dotyczył branży drzewnej.

Branża drzewna to branża o stosunkowo dużym ryzyku zawodowym. Spowodowane jest to kontaktem z niebezpiecznymi urządzeniami i maszynami, koniecznością stosowania niebezpiecznych narzędzi ręcznych oraz ostrych przedmiotów. Na warunki pracy olbrzymie znaczenie mają czynniki takie jak zapylenie, hałas, wibracje, czy mikroklimat.

Przykłady zagrożeń i możliwości dofinansowania:

 • Zapylenie – to jeden z podstawowych problemów z jakim borykają się stolarnie i zakłady przemysłu drzewnego. Pył powstały podczas mechanicznej obróbki drewna najbardziej daje się we znaki na stanowiskach pracy, na których wykorzystuje się szlifierki, pilarki tarczowe, tokarki itd. Pył niektórych drzew jak np. dębu i buku ma działanie rakotwórcze w związku z czym istotne jest ograniczenie dostawania się go do ludzkiego organizmu. W ramach dotacji z ZUS możemy otrzymać dofinansowanie na: urządzenia oczyszczające i uzdatniające powietrze np.: filtry, filtropochłaniacze, urządzenia odpylające na sucho i na mokro, cyklony, elektrofiltry, urządzenia i elementy wentylacji miejscowej wywiewnej oraz nawiewnej (obudowy, okapy, klapy zwrotne i pożarowe, przepustnice, przewody i kształtki wentylacyjne. Wybór jest bardzo duży i zależy od specyfiki miejsca pracy. Możliwości dofinansowania w tym aspekcie są zatem ogromne.
 • Hałas i wibracje – obróbka drewna, zwłaszcza cięcie drewna związana jest z wytwarzaniem znacznego hałasu oraz wibracji. Jednym ze sposobów eliminacji hałasu jest wyważenie statyczne i dynamiczne obracających się części. Maszyny mogą być ustawiane na specjalnych amortyzatorach lub osobnych fundamentach nie związanych z konstrukcją budynku. Osłony maszyn można z kolei obłożyć wykładziną dźwiękochłonną. Tego typu działania podlegają dofinansowaniu z ZUS. W zakresie ograniczenia wibracji możliwe jest uzyskanie dotacji na zakup i instalację wyrobów i ustrojów przeciw-drganiowych (wibroizolatorów, amortyzatorów itp.).
 • Niedostosowane oświetlenie - w halach prowadzących obróbkę drzewna niezbędne jest dostosowanie parametrów oświetlenia do wymogów prawnych. Dotacje z ZUS umożliwiają otrzymanie dofinansowania na zakup i instalację elektrycznych systemów oświetleniowych w celu zapewnienia zgodnych z aktualnymi normatywami parametrów oświetlenia pomieszczeń i stanowisk pracy.
 • Obciążenie układu mięśniowo – szkieletowego. W celu ograniczenia szkodliwego oddziaływania prac związanych np. z transportem towarów możliwy jest zakup wózków widłowych, wózków paletowych o udźwigu do 2 ton. Na zakup wózków obowiązuje ograniczenie – maksymalny poziom dofinansowania to 30 000 zł.

W zakresie prac prowadzonych przez zakłady usług leśnych możliwe jest uzyskanie dofinansowania na np. przyczepy leśne, chwytaki do drewna, odzież ochronną kaski, itp.

Oczywiście przytoczone powyżej rozwiązania są jedynie przykładami. Zakres dotacji może być znacznie większy i zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, które bardzo często wpisują się w ramy dofinansowania z ZUS.

Warto próbować, ponieważ branża drzewna ma na samych starcie przewagę nad innymi wnioskami z racji kategorii ryzyka.

Pełen katalog działań inwestycyjnych i doradczych: https://bip.zus.pl/documents/493361/2718830/Za%C5%82.+nr_4_Katalog_dzialan_inwestycyjnych_i_doradczych.pdf/6426d7c5-6b14-eb98-227b-41ec555569ff

Nasza oferta:

https://www.sosq.pl/oferta/obsluga-wnioskow-o-dofinansowanie-z-zus/

 

ISO 9001:2015 Poznań

By | Auditor wewnętrzny, Blog | No Comments

ISO 9001 - szkolenie na auditora wewnętrznego

Zapraszamy wszystkich chętnych na organizowane przez nas szkolenie: auditor wewnętrzny  wg norm ISO 9001:2015. Szkolenie odbędzie się 5-6 marca w CoWalski Aleja Inspiracji, w Poznaniu. Nasze szkolenie jest świetną okazją do podniesienia swoich kompetencji zawodowych. Co więcej możliwe jest zdobycie certyfikatu, który z pewnością wzbogaci Wasze CV📖🥇. Każdemu uczestnikowi zapewniamy materiały dydaktyczne, przekąski, ciepłe napoje oraz wartościowy posiłek☕️🍛. O tym, że nie zmyślamy można się przekonać wchodząc w link.

Pod koniec szkolenia odbędzie się egzamin, który pozwoli na sprawdzenie zdobytej przez Was wiedzy📑. Nie należy się jednak tym martwić, ponieważ jesteśmy pewni, że przebiegnie on zupełnie bezproblemowo.
Intensywnemu przyswajaniu wiedzy towarzyszyć będzie przyjazna atmosfera, która na pewno pozytywnie wpłynie na Waszą naukę!😉

Czy warto?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że audit wewnętrzny stanowi niezależną działalność o charakterze doradczym i weryfikującym, która ma za zadanie jeszcze bardziej udoskonalić i usprawnić działania operacyjne organizacji.

Po pierwsze: osoba przeszkolona i posiadająca certyfikat audytora wewnętrznego bada wybrane obszary Systemu Zarządzania Jakością. Składa się na to np. sprawdzanie, czy pracownicy postępują zgodnie z procedurami i instrukcjami stanowiskowymi oraz, czy prowadzą odpowiednie zapisy.

Po drugie: praca audytora wewnętrznego ISO 9001 daje doskonałe możliwości poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania innych działów w firmie, w której pracujesz. Dzięki szerszemu zapoznaniu się z działaniem firmy masz szanse na wprowadzenie usprawnień nie tylko we własnym zakresie pracy ale także u współpracowników. Dlatego certyfikat audytora wewnętrznego ISO 9001 podwyższy zarówno Twoje kwalifikacje zawodowe jak i usprawni działania całej twojej firmy. 

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj 

Zły termin? Nie szkodzi! Wybierz taki, który Ci pasuje:

Kalendarz szkoleń na auditora wewnętrznego ISO 9001

Zapraszamy i życzymy miłego dnia!

 

Kurs na auditora wewnętrznego ISO 9001 online

By | Auditor wewnętrzny, Blog | No Comments

Z ogromną przyjemnością oraz dumą chcemy ogłosić, że już niedługo ruszy sprzedaż naszego kursu online na auditora wewnętrznego według normy ISO 9001 📣 Dzięki internetowej formie sprzedaży po zakupieniu kursu bezterminowo będziecie mogli z niego skorzystać w wybranym przez Was miejscu i o każdej porze 🌍⏰ Nasze szkolenie składa się z 3 bloków tematycznych omówionych prostym i przystępnym językiem. Dzięki temu nawet osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z zarządzaniem jakością będą mogły zrozumieć omówione przez doświadczonego trenera biznesu lekcje. Jest to świetny pomysł na rozwój samego siebie poprzez podniesienie swoich kompetencji zawodowych, ponieważ jak wynika ze słów wybitnego niemieckiego poety przełomu XVIII i XIX wieku Johanna Wolfganga von Goethe – „Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” 🤓
Informacje na temat sprzedaży będą przez nas przekazywane na bieżąco dlatego wszystkich chętnych zapraszamy do śledzenia naszego facebook’owego profilu.

Oczywiście dla osób, które preferują spotkania bezpośrednie wciąż istnieje możliwość odbycia kursu w jednym z wybranych przez siebie terminów. Więcej szczegółów w zakładce: https://www.sosq.pl/oferta/szkolenie-audytor-wewnetrzny-szj-iso-90012015/

Miłego dnia ! 🤗